LÆRERE

Maria Sarkez

Maria Sarkez

Maria@jakobskolen.dk
Dansk, engelsk Dansk- og klasselærer i 7. klasse,
Benedikte Haahr

Benedikte Haahr

benedikte@jakobskolen.dk
Underviser i matematik, kristendom, historie og samfundsfag.
Elisabeth Kofod Nørrelykke Larsen

Elisabeth Kofod Nørrelykke Larsen

elisabeth@jakobskolen.dk
Matematik, fysik/kemi, geografi, biologi
Eline Bonde (EB)

Eline Bonde (EB)

eline@jakobskolen.dk
Fysik, matematik og MOT-coach Klasselærer i 8. klasse.
Bolette Cecilie Lander

Bolette Cecilie Lander

bolette@jakobskolen.dk
På barsel
Louise Berthelsen

Louise Berthelsen

jakobskolen@jakobskolen.dk
Dansk, tysk, kristendom og støtte
Jesper Markman (JEM)

Jesper Markman (JEM)

jesper@jakobskolen.dk
Dansk, idræt, geografi, historie, kristendom, samfundsfag Klasselærer i 6. klasse
Heidi Wandt Laursen (HL)

Heidi Wandt Laursen (HL)

heidi@jakobskolen.dk
Dansk, engelsk, og socialfag Klasselærer i 5. klasse
Lissette Jensen (LJ)

Lissette Jensen (LJ)

lissette@jakobskolen.dk
Engelsk og støtte
Jakob Kousgaard

Jakob Kousgaard

jakob@jakobskolen.dk
Idræt og skolepædagog
Birgitte Kjær

Birgitte Kjær

birgitte@jakobskolen.dk
Matematik, dansk og specialundervisning Klasselærer i 3. klasse
Alfred L.

Alfred L.

jakobskolen@jakobskolen.dk
SFO assistent
Rebecca Bach Manstrup (RM)

Rebecca Bach Manstrup (RM)

rebecca@jakobskolen.dk
Lærer, dansk, hjemkundskab og idræt
Katharina Quist

Katharina Quist

jakobskolen@jakobskolen.dk
Musiklærer
Tomas Dam (TD)

Tomas Dam (TD)

tomas@jakobskolen.dk
Idræt og dansk Klasselærer i 9. klasse samt MOT-coach.
Dorethe Høj (DH)

Dorethe Høj (DH)

dorethe@jakobskolen.dk
Dansk, bio, idræt, spu og matematik Klasselærer i 1. klasse
Andreas Lindgren

Andreas Lindgren

Andreas@jakobskolen.dk
Idræt