LÆRERE

Anne Merete Vorre Markussen

Anne Merete Vorre Markussen

anne@jakobskolen.dk
Klasselærer i 0. klasse
Andreas Lindgren

Andreas Lindgren

andreas@jakobskolen.dk
Matematik, Idræt, Biologi, Geografi, Klasselærer 4.klasse
Tomas Dam (TD)

Tomas Dam (TD)

tomas@jakobskolen.dk
Dansk, Idræt, MOT-coach, Klasselærer i 8. klasse.
Elisabeth Kofod Nørrelykke Larsen

Elisabeth Kofod Nørrelykke Larsen

elisabeth@jakobskolen.dk
Matematik, Fysik/Kemi, Støtte
Sarah Friis Alembene

Sarah Friis Alembene

sarah@jakobskolen.dk
Tysk, Støtte
Henrik Serup

Henrik Serup

henrik@jakobskolen.dk
Støtte
Katharina Quist

Katharina Quist

katharina@jakobskolen.dk
På barsel
Rebecca Bach Manstrup (RM)

Rebecca Bach Manstrup (RM)

rebecca@jakobskolen.dk
Dansk, Idræt, Hjemkundskab, MOT-coach, Klasselærer i 1. klasse.
Jesper Markman (JEM)

Jesper Markman (JEM)

jesper@jakobskolen.dk
Dansk, Geografi, Kristendom, Samfundsfag, Klasselærer i 5. klasse.
Maria Sarkez

Maria Sarkez

maria@jakobskolen.dk
Dansk, Engelsk, Kristendom, Historie, Klasselærer i 9. klasse.
Nanna Forum Lollike

Nanna Forum Lollike

nanna@jakobskolen.dk
Kristendom, Støtte
Mie Eerola

Mie Eerola

mie@jakobskolen.dk
Tysk, Billedkunst
Anne Marie McDonald

Anne Marie McDonald

annemarie@jakobskolen.dk
Støtte
Tanja Vilrik Bruun

Tanja Vilrik Bruun

Støttelærer
Benedikte Haahr

Benedikte Haahr

benedikte@jakobskolen.dk
Matematik, Samfundsfag, Klasselærer i 2. klasse.
Majbritt W. Olsen

Majbritt W. Olsen

majbritt@jakobskolen.dk
Dansk, Matematik, Biologi, Idræt, Klasselærer i 6. klasse.
Heidi Wandt Laursen (HL)

Heidi Wandt Laursen (HL)

heidi@jakobskolen.dk
Engelsk
Jonathan Dolva

Jonathan Dolva

jonathan@jakobskolen.dk
Musik, Historie, Støtte
Klara Dolva

Klara Dolva

Støtte
Amalie Nissen Jensen

Amalie Nissen Jensen

Amalie@jakobskolen.dk
Dansk
Dorethe Høj (DH)

Dorethe Høj (DH)

dorethe@jakobskolen.dk
Dansk, Biologi, Idræt, SPU, Klasselærer i 3. klasse.
Eline Bonde (EB)

Eline Bonde (EB)

eline@jakobskolen.dk
Matematik, Fysik/Kemi, MOT-coach, Børnegrupper; Klasselærer i 7. klasse.
Lissette Jensen (LJ)

Lissette Jensen (LJ)

lissette@jakobskolen.dk
Engelsk
Mads Emil Bernhard

Mads Emil Bernhard

Idræt, Støtte
Lisbeth Østermark

Lisbeth Østermark

lisbeth@jakobskolen.dk
Musik, Støtte
Hannah Sarkez

Hannah Sarkez

hannah@jakobskolen.dk
På barsel